Tillbaka till katalog

Butiksskylt från Ajas Shop

Butiksskylt från Ajas Shop
Butiksskylt från Ajas Shop
Butiksskylt från Ajas Shop
Butiksskylt från Ajas Shop
Butiksskylt från Ajas Shop
Butiksskylt från Ajas Shop
Butiksskylt från Ajas Shop
Butiksskylt från Ajas Shop

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

Beskrivning

BELYST SKYLT, från "Ajas Shop", 1950-tal, stomme i metall med skärmar i rödlackerad plast, invändigt belyst, höjd ca 105x95 cm

Historik: Hängt vid Ajas Shop på St. Eriksgatan i Stockholm.

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

603749

Datum:

2019-01-01