Alvar Aalto två fåtöljer Artekl 406

Såld för:

Osåld

Utropspris

700 EUR

ALVAR AALTO, två fåtöljer, 1900-talets slut, Artek, model 406, stommen i lackad björk, sits i flätad sadelgjord, höjd ca 87, bredd 60 cm

Slitage på sadeljord, repor, fläckar, hack.

603787

2019-01-10