Den Kungliga Porslinsfabriken i S:t Petersburg

Klubbat för:

3 800 SEK

2 000 SEK

DEN KUNGLIGA PORSLINSFABRIKEN I S:T PETERSBURG (1744-1918), bordsarmatur och saltkar, porslin, Ryssland, 1890-tal, nyrokoko, dekor i form av akantusblad, rosa bård, detaljer i guld, med monogram under krona, höjd ca 4,5-21 cm

PROVENIENS: Gustaf Bernström som arbetade i Moskva för SKF på 1920-talet

Senare el

603847

2019-01-05