Ikon Guds Moders beskydd

Ikon Guds Moders beskydd
Ikon Guds Moders beskydd
Ikon Guds Moders beskydd
Ikon Guds Moders beskydd

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 500 SEK

IKON, Guds Moders beskydd, Norra Ryssland, 1800-talets andra hälft, med S:t Roman och andra helgon, tempera samt förgyllning på pannå, ca 30x24,5 cm

Ikonen är något avkortad på bredden, färgbortfall och slitage

603887

2019-01-10