Byrå rokokostil 1800-tal

Byrå rokokostil 1800-tal
Byrå rokokostil 1800-tal
Byrå rokokostil 1800-tal
Byrå rokokostil 1800-tal
Byrå rokokostil 1800-tal
Byrå rokokostil 1800-tal
Byrå rokokostil 1800-tal
Byrå rokokostil 1800-tal
Byrå rokokostil 1800-tal
Byrå rokokostil 1800-tal
Byrå rokokostil 1800-tal
Byrå rokokostil 1800-tal
Byrå rokokostil 1800-tal
Byrå rokokostil 1800-tal
Byrå rokokostil 1800-tal
Byrå rokokostil 1800-tal
Byrå rokokostil 1800-tal
Byrå rokokostil 1800-tal

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

15 000 SEK

BYRÅ, rokokostil, 1800-tal, fanerad med valnöt, beslag av mässing, bukig form, hörnen med förgyllda kannelyrer, lådförstycken med parkettläggning, äldre skiva 1700-tal av kolmårdsmarmor med dubbel kälning, nyckel medföljer, höjd 85, 102 x 69,5 cm

För konditionsrapport kontakta bertil.carlsson@auktionsverket.se

Smärre skador, ställvisa torrsprickor, skivan med mindre nagg och enstaka smärre lagningar

603909

2019-03-10