Skål och vas Gunnar Cyrén

Skål och vas Gunnar Cyrén
Skål och vas Gunnar Cyrén
Skål och vas Gunnar Cyrén
Skål och vas Gunnar Cyrén
Skål och vas Gunnar Cyrén
Skål och vas Gunnar Cyrén
Skål och vas Gunnar Cyrén
Skål och vas Gunnar Cyrén
Skål och vas Gunnar Cyrén
Skål och vas Gunnar Cyrén
Skål och vas Gunnar Cyrén
Skål och vas Gunnar Cyrén

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUNNAR CYRÈN, skål och vas, "Sofiero", Orrefors, modellen formgiven 1960, rutslipad kristall, signerade Orrefors GC 0804-00 och Orrefors GC 3834-12, höjd ca 11-16, bredd och längd 12-17 respektive 16-21 cm, även etikettmärkta

Skål med nagg

604071

2019-01-05