Taburett i gustaviansk stil
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TABURETT, gustaviansk stil, 1800-talets andra hälft, träskuren förgylld dekor, fleuroner av pastellage, kannelerade ben, dekor av repstav, klädd med textil, höjd ca 44, längd 45, bredd 38 cm
Fleuroner med skador och en saknas, slitage
604083
2019-01-05