Physica Sacra kopparstick 1700-tal

Såld för:

Osåld

Utropspris

3 000 SEK

KOPPARSTICK, 1700-tal, 12 st, ur Physica Sacra (Sacred Physics) av Johann Scheuchzer (1672-1733), bladmått ca 30x19- ca 37,5x22 cm

Delvis gulnade, delvis fläckar, delvis med hanteringsskador

604095

2019-01-08