Kjell Engman karaff
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KJELL ENGMAN (född 1946), karaff/skulptur, Kosta Boda 1991, utförd i 100 exemplar, polykrom glasmassa, huvud i klart glas med påklipp i rött och svart, en arm med delvis graverad dekor, signerad Kosta Boda 821060 -100 ex Kjell Engman Ateljé -91, höjd ca 34 cm
En arm möjligen med lagning, troligen från produktionen
604101
2019-01-06