Spegelbyrå nyrokoko

Spegelbyrå nyrokoko
Spegelbyrå nyrokoko
Spegelbyrå nyrokoko
Spegelbyrå nyrokoko
Spegelbyrå nyrokoko
Spegelbyrå nyrokoko
Spegelbyrå nyrokoko
Spegelbyrå nyrokoko

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SPEGELBYRÅ, omkring slutet av 1800-talet, nyrokoko, spegeldel senare tillkommen och avtagbar, rotfanér, skulpterad dekor, 4 lådor, beslag i trä, bredd ca 103, djup 56, byråns höjd 85, total höjd med spegel 190 cm

Bruksslitage, ställvist fanérskadad och mindre märken

604117

2019-01-06