Gerda Strömberg
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GERDA STRÖMBERG (1879-1960), "Fylgia", Eda glasbruk 1929, champagneskålar 6 st, honungsfärgad gultonad glasmassa, signerade Eda 31, höjd ca 12 cm, kupans diameter 9 cm
Ett glas med micronagg på foten
604229
2019-01-07