Gerda Strömberg

Gerda Strömberg
Gerda Strömberg
Gerda Strömberg
Gerda Strömberg
Gerda Strömberg
Gerda Strömberg
Gerda Strömberg
Gerda Strömberg

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GERDA STRÖMBERG (1879-1960), "Fylgia", Eda glasbruk 1929, champagneskålar 6 st, honungsfärgad gultonad glasmassa, signerade Eda 31, höjd ca 12 cm, kupans diameter 9 cm

Ett glas med micronagg på foten

604229

2019-01-07