Henri Toulouse-Lautrec litografi Mary Hamilton

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

5 000 SEK

HENRI DE TOULOUSE LAUTREC (1864-1901), efter, litografi, monogramsignerad i trycket, kallstämplad "Galerie des peintres graveurs", arkmått ca 36 x 27 cm
Publicerad av Edmond Frapier, Paris, Galerie des Peintres-Graveurs, Paris, tryckt 1924 efter original utfört 1894

Ref: Delteil 175

Monterad i passepartout, ej ramad

604230

2019-01-14