Tallrikar ask med lock Kina 1800-tal
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 200 SEK
TALLRIKAR, 4+3+2, ASK MED LOCK, porslin, Kina, 1800-talets slut, olika dekorer i emaljfärg av lyckosymboler, blommor och frukter, asken är avsedd för förvaring av syrsor, diameter ca 9-17 cm
Slitage, smärre nagg, färgbortfall
604277
2019-01-09