Tallrikar ask med lock Kina 1800-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TALLRIKAR, 4+3+2, ASK MED LOCK, porslin, Kina, 1800-talets slut, olika dekorer i emaljfärg av lyckosymboler, blommor och frukter, asken är avsedd för förvaring av syrsor, diameter ca 9-17 cm

Slitage, smärre nagg, färgbortfall

604277

2019-01-09