Skål ask vinkoppar Kina

Skål ask vinkoppar Kina
Skål ask vinkoppar Kina
Skål ask vinkoppar Kina
Skål ask vinkoppar Kina
Skål ask vinkoppar Kina
Skål ask vinkoppar Kina
Skål ask vinkoppar Kina
Skål ask vinkoppar Kina
Skål ask vinkoppar Kina
Skål ask vinkoppar Kina
Skål ask vinkoppar Kina
Skål ask vinkoppar Kina
Skål ask vinkoppar Kina
Skål ask vinkoppar Kina

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKÅL, ASK FÖR SIGILLPASTA, VINKOPPAR, 5+1, porslin, Kina, 1900-tal, olika dekorer i emaljfäger och underglasyrblått, skålen med Guangxus märke men senare tillverkning, skålen diameter ca 11,5 cm

Slitage, en vinkopp med lagning

604281

2019-01-09