Matgrupp jugend

Matgrupp jugend
Matgrupp jugend
Matgrupp jugend
Matgrupp jugend
Matgrupp jugend
Matgrupp jugend
Matgrupp jugend
Matgrupp jugend
Matgrupp jugend
Matgrupp jugend

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATGRUPP, 7 delar, jugend, 1910-tal, ek, 6 stolar med träskuren dekor föreställande äpple och blad, ovalt bord med utdragsfunktion, lökliknande fötter, stolarna med lösa klädda sitsar, bordets höjd ca 76, längd 140, bredd 99 cm, 2 iläggsskivor á 36 cm, stolarnas sitthöjd 44 cm

Slitage, skivan med fläck

604308

2019-01-07