Matgrupp jugend
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATGRUPP, 7 delar, jugend, 1910-tal, ek, 6 stolar med träskuren dekor föreställande äpple och blad, ovalt bord med utdragsfunktion, lökliknande fötter, stolarna med lösa klädda sitsar, bordets höjd ca 76, längd 140, bredd 99 cm, 2 iläggsskivor á 36 cm, stolarnas sitthöjd 44 cm
Slitage, skivan med fläck
604308
2019-01-07