Takfotogenlampa

Takfotogenlampa
Takfotogenlampa
Takfotogenlampa
Takfotogenlampa
Takfotogenlampa
Takfotogenlampa
Takfotogenlampa
Takfotogenlampa
Takfotogenlampa
Takfotogenlampa

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TAKLAMPA MED FOTOGENLAMPSFUNKTION, 1900-talets slut, stomme av metall, oljehus av polykromt glaserad keramik, tre ljuspunkter för elektriskt ljus, även för stearinljus, brännarrör, tre ljuspunkter, höjd ca 115 cm

Smärre slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

604311

2019-01-07