Takfotogenlampa
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA MED FOTOGENLAMPSFUNKTION, 1900-talets slut, stomme av metall, oljehus av polykromt glaserad keramik, tre ljuspunkter för elektriskt ljus, även för stearinljus, brännarrör, tre ljuspunkter, höjd ca 115 cm
Smärre slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
604311
2019-01-07