Officersvärja 1800-tal

Officersvärja 1800-tal
Officersvärja 1800-tal
Officersvärja 1800-tal
Officersvärja 1800-tal
Officersvärja 1800-tal
Officersvärja 1800-tal
Officersvärja 1800-tal
Officersvärja 1800-tal
Officersvärja 1800-tal
Officersvärja 1800-tal

Såld för:

Osåld

Utropspris

2 500 SEK

VÄRJA, officer, 1800-tal, eneggad klinga med skålning, fäste av förgylld mässing, kavel lindad med mässingstråd, knopp åttakantig, klinga längd 77 cm, total längd 90,5 cm

Balja saknas, märke på klinga slitet (oläsligt), klinga med fläckar

604330

2019-01-27