Värja 1700-tal Frankrike

Värja 1700-tal Frankrike
Värja 1700-tal Frankrike
Värja 1700-tal Frankrike
Värja 1700-tal Frankrike
Värja 1700-tal Frankrike
Värja 1700-tal Frankrike
Värja 1700-tal Frankrike
Värja 1700-tal Frankrike

Såld för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VÄRJA, 1700-tal, rokoko, Frankrike, dubbeleggad klinga med ås, kavel med lindad mässingstråd, knopp facettslipad, fäste och knapp i järn, klinga längd 73 cm, total längd 89 cm

Balja saknas, klinga med korrosionsskador. Kavellindning senare

604333

2019-01-27