Värja officer infanteri

Värja officer infanteri
Värja officer infanteri
Värja officer infanteri
Värja officer infanteri
Värja officer infanteri
Värja officer infanteri
Värja officer infanteri
Värja officer infanteri

Såld för:

Osåld

Utropspris

4 000 SEK

VÄRJA, för infanteriofficer, tidigt 1800-tal, klinga eneggad med skålning, fäste i förgylld mässing, kavel i trä, parersköld hjärtformad 1700-tal, stor knopp, klinga längd 82 cm, total längd 95 cm

Delar utbytta, saknar balja

604337

2019-01-27