Värja officer infanteri
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
4 000 SEK
VÄRJA, för infanteriofficer, tidigt 1800-tal, klinga eneggad med skålning, fäste i förgylld mässing, kavel i trä, parersköld hjärtformad 1700-tal, stor knopp, klinga längd 82 cm, total längd 95 cm
Delar utbytta, saknar balja
604337
2019-01-27