Dräktvärja officer europeisk 1700-tal
Klubbat för:
350 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
DRÄKTVÄRJA, för officer, europeisk, troligen fransk, 1700-tal, dubbeleggad klinga med ås, fäste i brännförgylld mässing, kavel i lindad mässingstråd, stor slät knapp, slät parersköld, klinga längd 80 cm, total längd 99 cm
Kuntoraportti
Balja saknas, slagskador på kavel och parerplåt, klinga antingen renoverad eller utbytt
604349
Päivämäärä:
2019-01-27