Skålfat Kina Famille rose 1700-tal

Såld för:

Osåld

Utropspris

3 000 SEK

SKÅLFAT, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, dekor av blomsterkvist i emaljfärger samt sepia, botten med märke, diameter ca 22 cm

Nagg, smärre kantretuscher

604353

2019-01-08