Rökelsekar brons Kina

Rökelsekar brons Kina
Rökelsekar brons Kina
Rökelsekar brons Kina
Rökelsekar brons Kina
Rökelsekar brons Kina
Rökelsekar brons Kina
Rökelsekar brons Kina
Rökelsekar brons Kina
Rökelsekar brons Kina
Rökelsekar brons Kina

Såld för:

4 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖKELSEKAR, brons, Kina, 1800-tal, med hänklar i form av fabeldjur, livet med dekor i relief, diameter ca 8, längd 14, höjd 7 cm

Omarbetad, fotringen ej centrerad, svart bemålning, slitage

604364

2019-01-09