Rökelsekar brons

Rökelsekar brons
Rökelsekar brons
Rökelsekar brons
Rökelsekar brons
Rökelsekar brons
Rökelsekar brons
Rökelsekar brons
Rökelsekar brons
Rökelsekar brons
Rökelsekar brons

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖKELSEKAR, brons, Kina, 1800-talets slut, hexagonal form, med hänklar, patinerad, genombrutet lock med dekor i form av fohundar samt svastikabård, höjd inkl. sockel ca, längd 16 cm

Slitage

604380

2019-01-09