Dräktvärja officer 1800-tal

Dräktvärja officer 1800-tal
Dräktvärja officer 1800-tal
Dräktvärja officer 1800-tal
Dräktvärja officer 1800-tal
Dräktvärja officer 1800-tal
Dräktvärja officer 1800-tal
Dräktvärja officer 1800-tal
Dräktvärja officer 1800-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

DRÄKTVÄRJA, för officer, tidigt 1800-tal, dubbeleggad omärkt klinga, kavel lindad med mässingstråd som svärtats, parersköld och knapp i förgylld mässing, klinga längd 73 cm, total längd 88 cm

Balja saknas, klinga sliten med hack och fläckar

604474

2019-01-27