Dräktvärja officer 1800-tal
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 200 SEK
DRÄKTVÄRJA, för officer, tidigt 1800-tal, dubbeleggad omärkt klinga, kavel lindad med mässingstråd som svärtats, parersköld och knapp i förgylld mässing, klinga längd 73 cm, total längd 88 cm
Balja saknas, klinga sliten med hack och fläckar
604474
2019-01-27