Slevar silver Stockholm 1800-tal

Såld för:

1 300 SEK

Utropspris

1 800 SEK

SLEVAR, 3 st.silver, Stockholm, Mårten Wahlström 1809, Daniel Hallman 1823, Simon Simonson 1825, svärtade träskaft, varav en med benknopp, längd ca 28-47 cm

Slitage, en knopp med skada

604481

2019-01-11