Slevar silver 1800-talets första hälft

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 800 SEK

SLEVAR, 2 st, silver, Svante Ekström, Arboga årsstämpel otydlig resp. Nils Wendelius, Uppsala 1838, en med svärtat träskaft, en med träskaft samt benknopp, längd 43 resp 49 cm

Slitage

604482

2019-01-12