Slevar silver 1800-tal

Slevar silver 1800-tal
Slevar silver 1800-tal
Slevar silver 1800-tal
Slevar silver 1800-tal
Slevar silver 1800-tal
Slevar silver 1800-tal
Slevar silver 1800-tal
Slevar silver 1800-tal
Slevar silver 1800-tal
Slevar silver 1800-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SLEVAR, 3 st, silver, Per Wilhelm Hanngren (1796-1815) Falun, Isak Österberg, Malmö 1831 resp. C O Holm, Norrköping 1855, samtliga med svärtat träskaft, längd 38-40 cm

Slitage, en med buckla, skador på träskaften

604483

2019-01-09