Takkrona alabaster

Takkrona alabaster
Takkrona alabaster
Takkrona alabaster
Takkrona alabaster
Takkrona alabaster
Takkrona alabaster

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TAKKRONA, 1900-talets första hälft, stomme i skulpterat trä, skål och kupor i alabaster, höjd ca 115, diameter 110 cm

En kupa saknas, sprickor, nagg, slitage

604492

2019-01-10