Dräktvärja 1700-tal

Dräktvärja 1700-tal
Dräktvärja 1700-tal
Dräktvärja 1700-tal
Dräktvärja 1700-tal
Dräktvärja 1700-tal
Dräktvärja 1700-tal
Dräktvärja 1700-tal
Dräktvärja 1700-tal

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

3 500 SEK

DRÄKTVÄRJA, 1700-tal, rokoko, klinga dubbeleggad med ås, etsade blommotiv som varit förgyllda, delad av förgyllning kvar, parersköld och knapp i järn, kavel i trä utan lindning, klinga längd 71 cm, total längd 86 cm

Balja saknas, klinga sliten, klingfäste löst.

604496

2019-01-27