Vaser med majolikaglasyr från Rörstrand
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
4 000 SEK
RÖRSTRAND, 6 vaser, varav 2 vaser utgör ett par, flintgods, 1800-talets slut, majolikaglasyr i gröna, mossgröna och gulbruna toner, stämplade Rörstrand
Några vaser med invändig krackelyr, en vas med troligen konstlagning på foten
604518
2019-01-09