Vaser med majolikaglasyr från Rörstrand

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

4 000 SEK

RÖRSTRAND, 6 vaser, varav 2 vaser utgör ett par, flintgods, 1800-talets slut, majolikaglasyr i gröna, mossgröna och gulbruna toner, stämplade Rörstrand

Några vaser med invändig krackelyr, en vas med troligen konstlagning på foten

604518

2019-01-09