Ernst Billgren brons/blandteknik

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000 SEK

ERNST BILLGREN (född 57), skulptur, brons/ blandteknik, gjuten ram i brons i form av kransar med bjällror, björn samt fågel, invändigt med bemålade landskapsvyer på pannå, monogramsignerad EB, numrerad 5/7, ca 40x35 cm

Proveniens: Inköpt på galleri Nordic Art.

604525

2019-01-13