Pokal Murano

Pokal Murano
Pokal Murano
Pokal Murano
Pokal Murano
Pokal Murano
Pokal Murano
Pokal Murano
Pokal Murano
Pokal Murano
Pokal Murano

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

POKAL, Murano, Italien, 1900-tal, glas, topasfärgad delvis blåsig glasmassa, ben med dekor av räfflade noder och kedjeliknande påklipp delvis i blåturkose, höjd ca 34 cm

Smärre slitage

604529

2019-01-10