Pilgrimsflaska Kina 1800-tal
Klubbat för:
1 900 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
PILGRIMSFLASKA, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, med hänklar, dekor av medaljong med figurscen i underglasyrblått samt lotusslingor, höjd ca 30 cm
Zustandsbeschreibung
Tillverkningsdefekter, nagg
604563
2019-01-10