Vas Kina Kangxistil 1800-tal

Vas Kina Kangxistil 1800-tal
Vas Kina Kangxistil 1800-tal
Vas Kina Kangxistil 1800-tal
Vas Kina Kangxistil 1800-tal
Vas Kina Kangxistil 1800-tal
Vas Kina Kangxistil 1800-tal
Vas Kina Kangxistil 1800-tal
Vas Kina Kangxistil 1800-tal

Såld för:

3 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TRUMPETVAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, Kangxistil, dekor av stiliserad bladbård samt attribut i underglasyrblått, botten med dubbla cirklar, höjd ca 26 cm

Nagg

604577

2019-01-10