Soffa gustavianskt provinsarbete

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

UTDRAGSOFFA, furu, 1800-talets andra hälft, gustavianskt provinsarbete, frontstycke med räfflad front, bemålad i ljusgrått, längd ca 181, sitthöjd ca 50

Slitage, senare bemålning, maskstungen

604583

2019-01-10