Soffa gustavianskt provinsarbete
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
UTDRAGSOFFA, furu, 1800-talets andra hälft, gustavianskt provinsarbete, frontstycke med räfflad front, bemålad i ljusgrått, längd ca 181, sitthöjd ca 50
Slitage, senare bemålning, maskstungen
604583
2019-01-10