Casoletter

Casoletter
Casoletter
Casoletter
Casoletter
Casoletter
Casoletter
Casoletter
Casoletter
Casoletter
Casoletter

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

8 000 SEK

CASOLETTER, 1 par, 1800-talets andra hälft, Louis Seizestil, livet med dekor av festong samt rosetter, brons, delvis förgylld, sockel i carraramarmor på kulfötter, locken går att skruva av och vända på för användas som ljusstakar, höjd ca 22 cm

Ett uppborrat hål i en av socklarna, bruks och åldersrelaterat slitage

604595

2019-01-10