Israel Dahlström väggpendyl

Israel Dahlström väggpendyl
Israel Dahlström väggpendyl
Israel Dahlström väggpendyl
Israel Dahlström väggpendyl
Israel Dahlström väggpendyl
Israel Dahlström väggpendyl
Israel Dahlström väggpendyl
Israel Dahlström väggpendyl
Israel Dahlström väggpendyl
Israel Dahlström väggpendyl

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ISRAEL DAHLSTRÖM (verksam 1792-1829): Väggpendyl, sengustaviansk, urtavla signerad Dahlström, Stockholm, förgylld, skuren och delvis genombruten dekor av bl.a. fanor, harpa och kolonner, urtavla med arabiska siffror, höjd ca 84, bredd 46 cm

Nyckel och pendel finns

Smärre skador och lagningar

604606

2019-01-10