Israel Dahlström väggpendyl
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ISRAEL DAHLSTRÖM (verksam 1792-1829): Väggpendyl, sengustaviansk, urtavla signerad Dahlström, Stockholm, förgylld, skuren och delvis genombruten dekor av bl.a. fanor, harpa och kolonner, urtavla med arabiska siffror, höjd ca 84, bredd 46 cm
Nyckel och pendel finns
Smärre skador och lagningar
604606
2019-01-10