Uppläggningsfat Kina 1700-tal Famille rose

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), europeisk silverform, konturerad kant, famille rose, dekor av blomsterbukett i emaljfärger, järnoxid samt guld, längd ca 30 cm

Nagg, dekoren med slitage

604617

2019-01-10