Uppläggningsfat Kina 1700-tal Famille rose
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
2 000 SEK
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), europeisk silverform, konturerad kant, famille rose, dekor av blomsterbukett i emaljfärger, järnoxid samt guld, längd ca 30 cm
Nagg, dekoren med slitage
604617
2019-01-10