Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Såld för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

UPPLÄGGNINGSFAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av fågelpar vid flod i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, längd ca 25 cm

Nagg, smärre slitage

604618

2019-01-10