Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
UPPLÄGGNINGSFAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av fågelpar vid flod i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, längd ca 25 cm
Nagg, smärre slitage
604618
2019-01-10