Gunnar Cyrén snapsglas samt karaff
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNNAR CYRÉN, 6 st snapsglas samt karaff, "Nobel", Orrefors, formgivna 1996, fot i form av krönt djävul med polykromt målad dekor, signerade GC samt målarsignatur, höjd på snapsglas ca 16 cm, höjd på karaff ca 30 cm
Bruksslitage, smutsiga, minimalt nagg på insidan av flaskproppen
604643
2019-01-10