Gunnar Cyrén snapsglas samt karaff

Såld för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GUNNAR CYRÉN, 6 st snapsglas samt karaff, "Nobel", Orrefors, formgivna 1996, fot i form av krönt djävul med polykromt målad dekor, signerade GC samt målarsignatur, höjd på snapsglas ca 16 cm, höjd på karaff ca 30 cm

Bruksslitage, smutsiga, minimalt nagg på insidan av flaskproppen

604643

2019-01-10