Konstlitteratur

Konstlitteratur
Konstlitteratur
Konstlitteratur
Konstlitteratur
Konstlitteratur
Konstlitteratur
Konstlitteratur
Konstlitteratur
Konstlitteratur
Konstlitteratur

Såld för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KONSTLITTERATUR/KATALOGER, (4 vol.), Alexander Calder, Derrière Le Mirroir, No 141 Novembre 1963 (7 litografier + omslag), ca 38x28 cm, Niki de Saint Phalle Utställningskatalogen för "hon-en katedral", 1966, Moderna Museet, ca 36,5x29,5 cm, Matisse, Jazz, 1984, faksimil, ca 39,5x31 cm, Fontana, Galerie Bleue - Pierre, April 1967, ca 29,5x20 cm

Skador, fläckar

604688

2019-01-27