Skänk gustaviansk

Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk

Såld för:

1 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÄNK, tidigt 1800-tal, gustaviansk, bemålad, två lådor vid fronten samt kantsarg, pardörrar invändigt inred med hyllplan, beslag i patinerad metall, höjd ca 109, 121x58 cm

Bruksslitage, senare bemålning, omarbetad inredning, går ej att låsa

604728

2019-01-10