Skänk gustaviansk
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÄNK, tidigt 1800-tal, gustaviansk, bemålad, två lådor vid fronten samt kantsarg, pardörrar invändigt inred med hyllplan, beslag i patinerad metall, höjd ca 109, 121x58 cm
Bruksslitage, senare bemålning, omarbetad inredning, går ej att låsa
604728
2019-01-10