R Matthias marinmålning
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
R MATTHIAS (1900-tal): M/S Orinoco, signerad R Matthias, Hbg 1957, blandteknik på pannå, ca 42 x 64 cm
HISTORIK: M/S Orinoco byggdes av Kockums Mekaniska verkstad i Malmö och levererades den 6 mars 1944 till Rederiaktiebolaget Nordstjernan i Stockholm
604831
2019-01-11