R Matthias marinmålning

R Matthias marinmålning
R Matthias marinmålning
R Matthias marinmålning
R Matthias marinmålning

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

R MATTHIAS (1900-tal): M/S Orinoco, signerad R Matthias, Hbg 1957, blandteknik på pannå, ca 42 x 64 cm

HISTORIK: M/S Orinoco byggdes av Kockums Mekaniska verkstad i Malmö och levererades den 6 mars 1944 till Rederiaktiebolaget Nordstjernan i Stockholm

604831

2019-01-11