Hans J Wegner fåtöljer

Hans J Wegner fåtöljer
Hans J Wegner fåtöljer
Hans J Wegner fåtöljer
Hans J Wegner fåtöljer
Hans J Wegner fåtöljer
Hans J Wegner fåtöljer
Hans J Wegner fåtöljer
Hans J Wegner fåtöljer
Hans J Wegner fåtöljer
Hans J Wegner fåtöljer
Hans J Wegner fåtöljer
Hans J Wegner fåtöljer
Hans J Wegner fåtöljer
Hans J Wegner fåtöljer
Hans J Wegner fåtöljer
Hans J Wegner fåtöljer
Hans J Wegner fåtöljer
Hans J Wegner fåtöljer

Såld för:

17 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

HANS J. WEGNER, fåtöljer, 1 par, modell "GE-290" Getama, Danmark, ek, lösa sitt-och ryggdynor klädda i blågrön ulltyg, sannolikt originalklädsel, brännmärkta GETAMA GESTED DENMARK DESIGN HANS J.WEGNER, sitthöjd ca 40 cm

Ett armstöd med nagg/slitage på ett hörn, en fog i ett underrede något löst, bruks och åldersrelaterat slitage

604840

2019-01-11