Bellmansstolar

Bellmansstolar
Bellmansstolar
Bellmansstolar
Bellmansstolar
Bellmansstolar
Bellmansstolar
Bellmansstolar
Bellmansstolar
Bellmansstolar
Bellmansstolar
Bellmansstolar
Bellmansstolar
Bellmansstolar
Bellmansstolar

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

STOLAR, 6 st, 1800-talets första hälft, sk Bellmansstolar, svaravade framben, fast stoppad sits, betsad björk, sitthöjd ca 48 cm

Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

Förstärkningar, senare ytbehandling, tyg med skador

604917

2019-01-14