Vattentunna koppar

Vattentunna koppar
Vattentunna koppar
Vattentunna koppar
Vattentunna koppar
Vattentunna koppar
Vattentunna koppar
Vattentunna koppar
Vattentunna koppar

Såld för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VATTENTUNNA, 1800-tal, koppar, invändigt förtennad, knopp och handtag i mässing, höjd ca 63 cm

Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

Lagning

604918

2019-01-14