Matsalsbord
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATSALSBORD, 1800-talets slut, fanérat i björk, svaravde bild, hjultrissor, höjd ca 78, diameter 125 cm
Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland
Bruksslitage, skarv mellan skivorna
604921
2019-01-14