Matsalsbord

Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord
Matsalsbord

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATSALSBORD, 1800-talets slut, fanérat i björk, svaravde bild, hjultrissor, höjd ca 78, diameter 125 cm

Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

Bruksslitage, skarv mellan skivorna

604921

2019-01-14